Beton Pencere

Cami Beton Pencere Modelleri

Beton Pencere

Beton Pencere, Binlerce yıllık camilerin günümüze ulaşması, bu camilerin mimari özelliğinin mükemmel olmasından kaynaklanıyor. Osmanlı camileri bil hassa Mimar Sinan camileri şaşırtıcı mimari özelliğe sahiptir.

Beton pencere tasarımlarıyla Osmanlı’nın camilerini yaşatmaya devam eden firma, estetik yapıya zarar vermeden pencere tasarlıyor. Zarar gören veya pencereye ihtiyaç duyan bütün camiler için firma çözüm üretiyor. Selçuklu, Osmanlı ve modern cami kültürüne uygun şekilde özel pencere tasarlayan firma, estetik özelliği korumaya devam ediyor.

Cami Beton Pencere

Cami Beton Pencere, Pencere tasarımları konusunda deneyimli ekibe sahip olan firma, her türlü cami için tasarım seçeneği sunuyor. Temelden yetişen ustalar, camide yaptıkları inceleme işlemi sonrasında en uygun tasarımı belirliyor. Projesi çizilen pencere imalata veriliyor ve daha sonra montajı yapılıyor.

Cami beton pencere, özel kalıpların yardımı ile tasarlanıyor. Tasarım işlemi sonrasında beton dökülüyor. Beton camiler betonun sanata dönüştüğü özel tasarımlardır. Osmanlı betonu ve taşı mükemmel bir sanat eserine dönüştürdü. Osmanlı cami ustası geleneğine sadık olan firma aynı sanatsal pencereleri üretmeye devam ediyor.

Osmanlı camilerinin pencereleri havalandırmanın yanı sıra aydınlatma ihtiyacını da karşılıyor. Pencerenin genel yapısı, genişliği ve havalandırma özelliği özel tasarlanıyor. Osmanlıda cami pencereleri oldukça büyüktür ve sayısı fazladır. Bunun nedeni aydınlatma ve havalandırma ihtiyacının kolay bir şekilde gerçekleşmesi içindir. Bu mükemmel mimari özelliğe uygun şekilde pencere üreten şirket, tarihsel dokuya zarar vermiyor ve aynı çizgide özel pencere tasarlıyor.

Dışlık veya dışık pencere olarak isimlendirilen beton pencereler her türlü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Bu pencere gözenekleri cam ile süslenebilir veya boş bırakılabilir. Klasik Osmanlı pencere mimarisinde öne çıkan beton pencereler firmanın usta ekibi sayesinde yaşamaya devam ediyor. Ekip Osmanlı camileri konusunda deneyimli elemanlardan oluşuyor. Ekip Osmanlı cami estetiği konusunda deneyimlidir.